Projekty

 

 

 

***

***

 

 

***

Uwaga premiera!

Z ogromną radością obwieszczamy, iż książka już jest, od 11 września będzie trafiać w ręce Naszych Mecenasów, bez których nie byłoby tak radosnego finału.

Dla wtajemniczonych przypomnienie, a dla wszystkich informacja, iż „Starsi Panowie Chórem“ to historie znanych i mniej znanych piosenek Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego, a także rozmowa z autorem pomysłu – Andrzejem Borzymem (dodatkowo na płycie – brawurowe aranżacje Tegoż). Całość ozdobiona fotografiami archiwalnymi oraz dedykacjami rymowanymi.

Gwarantujemy tak niezmiennie pożądane: wdzięk, dowcip oraz piękno słów i muzyki we wciąż za mało znanym mistrzowskim wykonaniu Chóru Kameralnego COLLEGIUM MUSICUM Uniwersytetu Warszawskiego pod kierownictwem Andrzeja Borzyma.

Dzięki tej książce i płycie liczymy na popularyzację idei zapoczątkowanej kilknaście lat temu.

Zapraszamy także na koncerty promocyjne: 15.10 w Studiu koncertowym im Agnieszki Osieckiej; 29.10 w Teatrze na plaży w Sopocie w ramach II Festiwalu Twórczości Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego; 19.11 w Kutnie, jako zapowiedź XIII Stacji Kutno; 2.12 w Ośrodku Kultury Ochoty, jako zapowiedź X Ogólnopolskiego Konkursu Wokalnego „Piosenka jest dobra na wszystko”.

Starsi Panowie Chórem

Słowo prozaiczne – Fundacja Wasowskich

Słowo rymowane – Grzegorz Wasowski

Układ i redakcja: Monika i Grzegorz Wasowscy

Projekt graficzny: Agnieszka Sobczyńska (studiomaga.pl)

Skład: Dorota Gajda

Zdjęcia: Starszych Panów – Zygmunt Januszewski; Chóru – Bogdan Augustyniak, Mirosław Kazmierczak, Wojciech Kusiński (z archiwum Chóru Kameralnego Collegium Musicum UW i Piotra Bociana)

Akcja crowdfundingowa: Jacek Iwaszko, Piotr Bocian

Realizacja nagrania, miks – Łukasz Błasiński, Woobie Doobie Studio; Dodatkowa realizacja– Wojtek Olszak; Mastering – Grzegorz Piwkowski, High-End Audio;

Nagrań dokonano w Studio 77 w dniach 2, 4-9 marca 2017

Producent generalny – Monika Wasowska

Utwory:

Herbatka, Staruszek do wszystkiego, Rodzina, ach, rodzina, I jak tu żyć samotnie, Zmierzch, Wesołe jest życie staruszka, W kawiarence „Sułtan”, To będzie miłość nieduża, Stacyjka „Zdrój”, O, Kutno!, Manio, to moje słonko, Porucznik Czartogromski, Rzuć chuć, Duchy, Biżuteria, Piosenka jest dobra na wszystko, Jesienne listy, O, mamo, jaki pan śliczny, Kapturek 62, Na całej połaci śnieg , Ballada jarzynowa, Po kompocie, Szarp pan bas!, Ząb, zupa, dąb, Samokołysanka, No i jak tu nie jechać?, Cisza leśna, Kwartet im. Czastuszkiewicza, Pa! Pa! Pa! (Kuplety pożegnalne)

ISBN 978-83-943490-2-8, Fomat 196x139mm, Liczba stron 28

Cena: 35,00, do nabycia na sklep.strefapiosenki.pl, bezpośrednio u nas: wasowscy.com@gmail.com (koszt przesyłki 1 szt. - 10,00)

 

***

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM, A ZWŁASZCZA

BLISKIM I DALSZYM PRZYJACIOŁOM

ZA NIEZAWODNE WSPARCIE...

i przystępujemy do finalizowania!:

 

POWSTAJE KSIĄŻKA Z PŁYTĄ -

PIOSENKI JERZEGO WASOWSKIEGO I JEREMIEGO PRZYBORY W ARANŻACJACH CHÓRALNYCH ANDRZEJA BORZYMA

ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY - KAŻDY MOŻE ZOSTAĆ WSPÓŁWYDAWCĄ!!!

SZCZEGÓŁY TUTAJ - CZASU NIEWIELE, ALE I NIEWIELE JUŻ BRAKUJE

tu wypowiedzi zachęcające:

MY i Andrzej Borzym

Magda Umer

Artur Andrus

Teresa Drozda

Jarosław Wasik

 

***

Wznowienie słuchowisk dla dzieci - NCK ponownie udostępnia: Wasowski dzieciom oraz Gdzie to jest! - piosenki Jerzego Wasowskiego i urokliwe opowieści radiowe w wykonaniu najlepszych aktorów - już w sprzedaży

***

 

a dla zachęty recenzja popremierowa Patrycji Jarmickiej

***

 

{odbyło się} I FESTIWAL TWÓRCZOŚCI JEREMIEGO PRZYBORY I JERZEGO WASOWSKIEGO, wymyślony przez Piotra Kosewskiego w Teatrze Na Plaży w Sopocie. 24 - 30 października 2016

Fundacja Wasowskich jest partnerem Festiwalu.

***

***

 

31 maja na wniosek Fundacji Wasowskich Polskie Radio nadało studiu nagraniowemu S4/6 imię Jerzego Wasowskiego. Przez cały dzień na antenie Jedynki akcenty specjalne z kulminacją w Muzycznej Jedynce między 13 a 15, a także łączenie z Trójką.

A tu relacja z uroczystości

***

 

***

MŁODY FRANKENSTEIN Mela Brooksa i Thomasa Meehana

- w tłumaczeniu Grzegorza Wasowskiego i Jacka Bończyka

- w Chorzowskim Teatrze Rozrywki - premiera 23 kwietnia

***

GOŁOLEDŹ - Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego

w inscenizacji Piotra Kosewskiego

w Sopockim Teatrze na Plaży - premiera 15 kwietnia

***

MARMOLADA NA KSIĘŻYCU - ponownie w sprzedaży:)

a dla zachętych prezentujemy fragmenty:

 

 

Dostępna w internecie oraz w eksluzywnych miejcach:

w Sopocie (Książka dla ciebie), w Warszawie: w Teatrze Narodowym, w Teatrze Polskim, na Żoliborzu (Music Media przy Krasińskiego 27),  na Muranowie - księgarnia Radio Telewizja (Andersa 29), w Gdyni - Salon muzyczny Puls (Wójta Radtkego 47a), w Krakowie - Księgarnia Muzyczna KURANT (Rynek Główny), w Zielonej Górze - salon Muz-Art (Al.Niepodległości 12), we Wrocławiu w księgarni Meloman (pl. Wolności 1), w Poznaniu - Księgarnia Muzyczna Pasja (Ratajczaka 30)
 

oraz bezpośrednio u nas:  wasowscy.com@gmail.com

***

MŁODY FRANKENSTEIN Mela Brooksa i Thomasa Meehana - po raz pierwszy w Polsce! - premiera 23 kwietnia 2016 w Teatrze Rozrywki w Chorzowie. Patronat Fundacji Wasowskich. Szczegóły w Fundacji.

***

18 i 19 grudnia polecamy w Krakowie pierwszą

NIEBYWALENCJĘ - Festiwal im. Jermiego Przybory

(której laurecai dostaną m.in naszą Marmoladę na księżycu)

***

12 grudnia 1915 roku urodził się JEREMI PRZYBORA - 100-lecie przypomina Jego zawsze wartą czytania, słuchania i oglądania twórczość. Mamy nadzieję, że to początek sięgania do skarbów Jego Wyobraźni.. polecamy np. cykl radiowej Dwójki (a na profilu PrzyWas i Fundacji Wasowskich na FB - więcej informacji o obchodach Jubileuszu)

***

Jest już komercyjna wersja Marmolady na księżycu!

 

O Marmoladzie: w radiowej Jedynce u Pawła Sztompke

w RDC u Marka Wiernika

w radiowej Dwójce, której gośćmi byli wszyscy 3 panowie

i jeszcze raz u Pawła Sztompke

***