Nuty

Nuty Jerzego Wasowskiego.
Zachowane dzięki Marii Wasowskiej, żonie kompozytora. Zabierała je zawsze, wyrywając niemal, spod palców męża tuż po napisaniu utworu.
Przez wiele lat udostępniała wszystkim zainteresowanym.
Ukazało się wiele zbiorów z opracowaniami kompozycji Jerzego Wasowskiego.
Większość nie jest już osiągalna, nakłady się wyczerpały.
Wielkim orędownikiem muzyki i jej zapisu ręką kompozytora jest od lat pianista Bogdan Hołownia.
To on przygotowuje, z wielką pieczołowitością, opracowania zapisu nutowego najwierniejszego oryginałom. W pracy wspierają go – entuzjasta – Kamil Banasiak oraz spec od składu komputerowego nut – pan Piotr Kuras.
Wierność dźwiękom (Monika) i tekstom (Grzegorz) sprawdzają redaktorzy Wasowscy. Graficznie opiekę sprawuje Agnieszka Sobczyńska.
Ukazały się już dwa zeszyty z serii „Zeszyty piosenkowe, czyli NuTatki na 100-lecie urodzin", mające w przystępnej cenie i pięknej formie udostępnić skarby polskiej muzyki rozrywkowej zainteresowanym muzykom – zawodowcom i amatorom.

W 1 zeszycie znajdują się następujące piosenki: Jej rodzina?, Pani Monika, Jeszcze poczekajmy, Tango Rzepicha oraz Oczy przezroczyste.

W 2 zeszycie umieściliśmy następujące piosenki: Złoty pierścionek, Nad Prosną, W niedzielę nad Wisłą, Lubię wrony, Uśmiechnij, się Polaku!

W 3 zeszycie są utwory: Szczęścia nie szukaj daleko, Wesoły deszczyk, Manilia, To będzie miłość nieduża, Ostatni raz.

w 4 zeszycie znalazły się piosenki dla dzieci: To znaki drogowe, W zielonym lesie, Piosenka o książeczce, Odmieniony świat, Różowy balonik, Piosenka o radiu, Muzykalny zastęp, Mniam-mniam, Ciasteczke zjadłbym sześć, Aż właściwy będzie smak, Chodźmy do mamy, Gdy para z imbryka umyka, W domu ojczystym, Mamusia myśli, Miasteczko Harmider, Wesołe lato, Czy to szczotka czy to jeż, I ja chciałbym, I zawsze patrz dalej niż widzisz, Kostek-mostek, Który jest który?

zainteresowanych prosimy o kontakt: wasowscy.com@gmail.com

NuTatki są już:

w Krakowie, w księgarni KURANT (przy Rynku Głównym) i na jej stronie internetowej

w Sopocie, w księgarni KSIĄŻKA DLA CIEBIE (w Krzywym Domku)

w Warszawie: w księgarni ŚWIAT MUZYKI (ul. Bednarska 23) 

                        w księgarni SAWART (ul. Moliera 8)

                        w księgarni na rogu Hożej i Marszałkowskiej

      

W internecie: www.nuty.pl

albo prosimy się zgłaszać bezpośrednio do nas...