Grzegorz Wasowski

Grzegorz Wasowski (notka pełniejsza i prawdziwsza niż ta z Wikipedii)
Piórotechnik, jak lubi o sobie mawiać.

Dziennikarz muzyczny (niektóre audycje radiowe: Baw się razem z nami, Katalog Nagrań, Lista przebojów dla Oldboyów, Radio Retro, Dropsy, Tanie Granie, Na-na-na czyli nastrój na nastrój, Frajdek), autor i odtwórca tekstów satyrycznych (w radiu – Samouczek, Lista Przebojów dla Oldboyów, Nie tylko dla orłów i w telewizji – Za chwilę dalszy ciąg programu, Komiczny Odcinek Cykliczny czyli KOC, Komiczna Audycja Cykliczna czyli KAC).

Mistrz zagadek (Zagadkowa niedziela, Zagadkomat w Świerszczyku), autor znakomitych tekstów piosenek (m.in. Blues to zawsze blues jest, Dzień dobry Mr. Blues), jeden z T-Raperów Znad Wisły (autor m.in. PKP, czyli Pocztu Królów Polskich, PKS, czyli Przeglądu Książek Szkolnych, MPT, czyli Małego Przewodnika Tanecznego). Znakomity Garfield (głos) w serii rysunkowych dobranocek w TVP.

Autor wielu tekstów (także jeszcze) niewydanych. Umysł nieokiełznany.

Kolekcjoner szalony – zbiera książki, płyty, DVD – wszysko, co dobre – jak mawia. Czasami dzieli się cząstką swoich zbiorów ze Słuchaczami radiowymi (od 2010 we Frajdkach). Z grupą emigrantów z Trójki stworzył Radio Wnet (wymyślił nazwę i z żoną stworzył wszystkie jingle - obecne na antenie do rozstania z portalem w 03.2012).

Wraz z żoną daje się czasem namówić na prowadzenie koncertów i innych wydarzeń kulturalnych. Wraz z Wojciechem Mannem tworzył niezrównany duet prowadzących – w telewizyjnym programie „Archiwizja, czyli po trochy wyciągane z lochu" w TVP Kultura. Wraz z Rychem (Sławomirem Szczęśniakiem) wystąpił w kilku reklamach radiowych i telewizyjnych. Wbrew pozorom otwarty na współpracę.

Niestrudzenie i walecznie dba o spuściznę Jerzego Wasowskiego, doprowadzając do ukazywania się CD, DVD oraz książek i nut z twórczością Taty.

Co piątek na www.radiojazz.fm prowadził Frajdek...

Od 21.09.2013 do 2015 na antenie radiowej Dwójki zapraszał na program "WASOWSKI DO KWADRATU"...

Autor cyklu piosenek "MARMOLADA NA KSIĘŻYCU", które muzyką opatrzył MACIEJ MAŁECKI, a wykonał GRZEGORZ MAŁECKI wraz Polską Orkiestrą Radiową i najlepszymi jazzmenami. Książka z płytą ukazały się w listopadzie 2015.

Tłumacz Lewisa Carrolla: "Obławantura przez Wążarłacza i Łowybryki wokół Żreka" oraz "Perypetie Alicji na Czarytorium".

W 2016 roku ukażą się "Z historii muzyki dla wszystkich wierszyki" powstałe na zamówienie Filharmonii Szczecińskiej.

(fot. M.Wasowska, a T-Raperów w strojach z epoki - Bartek Banaszak)